VMJ är en resurs för alla arbetslösa.
Först ett par tips för dig från Google:

* Drömjobb i USA

Forum > Jobbmöjligheter > Lediga platser > Drömjobb i USA

Skriv ut
Visar inlägg 1 - 1 av 1.

Löst Den här tråden är markerad som löst.

< [1] >
Skrivet av Clearwater 2 aug 2009 16:06
Skriv ut Direktlänk
Avatar

Clearwater

Ospec medlem

Drömjobb i USA

Vi söker två mycket utåtriktade kvinnliga föredragshållare för seminarutbildning i USA. Du som söker skall vara mycket representativ, självständig, helt flytande i Engelska både skrift och tal, ha talang för att debattera, positivt socialt inriktad och intresserad av psykologi och social networking.

Vi antar att du som söker jobbet har några års arbetserfarenhet, resvan, har körkort och oberoende av andra åttagande i Sverige. Du är också intresserad av människor.

Arbetet består av att undrvisa ”social networking” för ensamstående människor. Lektionerna kommer att hållas i större metropolitan städer och på större hotell där vi hyr in oss i konfernsrum. I regel kommer lektionerna att läggas på kvällstid och i slutet på veckorna, torsdag till söndag.

För närvaranade är jobbet tillfälligt, 2 – 3 månader men kommer eventuellt att förlängas inpå nästa år efter juluppehåll. Jobbet kommer att innebära mycket resor med Florida som hemma bas.

Bra förtjänst med alla resor och uppehälle betald.

Varför söker vi föredragshållare från Sverige? Därför att mycket av undervisningsmaterialet kommer just från Sverige och landet har en spännande och eksotisk dragningskraft. Materialet bygger just på erfarenheter från det Svenska sociala livet.

Interjuv med kandidater kommer att ske i Stockholm i början på September. Vi räknar med att intervjuprocessen kommer att ta 2 – 3 dagar (totalt) och beslut på kandidater kommer att ske under dessa dagar.

Du kan svara till ovan signature eller till w.brucen@gmail.com.
 

< [1] >