Skrivet av madde 11 mar 2010 10:26
Hej.
Vet någon vad man kan kräva av coachföretaget, jag har hamnat på något som är som en lekstuga, ingen ordning och ingen struktur. Har försökt tala med dom andra deltagarna dom tycker som jag, men ingen verkar våga protestera ordentligt, själv orkar jag inte ta strid ensam.
Det är mig och min framtid som rent ut sagt velas bort.
Mvh madde
Skrivet av Onceagain 12 mar 2010 08:06
Hej Madde
Om jag minns rätt, så har du rätt att byta coach en gång under den tilldelade perioden.
Men för säkerhets skull tycker jag att du ska kontakta din handläggare på AF för att diskutera och berätta vad du tycker.
Lycka till
Anki
Skrivet av madde 13 mar 2010 06:58
Tack, skall höra mig för om detta./ Madde
Skrivet av Sigvard 13 mar 2010 11:14
"Vet någon vad man kan kräva av coachföretaget, jag har hamnat på något som är som en lekstuga..."
Jag blev hänvisad till Folkuniversitetet Örebro. Vi upptäckte snart att delar av verksamheten liknade vad flera av oss beskrev som vuxendagis.
Jodå, det fanns riktigt seriösa bitar också. Men en annan miss stod AF för: Upphandlingen tog slut innan jag hann gå klart hela programmet. Jag missade flera veckor på det sättet.
--
Närking med glimten i ögat